Aromaterapia - éterické oleje

  • Aromaterapia doslovne znamená liečenie prostredníctvom vôní. Ide o celostný prístup k starostlivosti o telo pomocou voňavých rastlinných éterických (esenciálnych) olejov.
  • Érerické oleje sú prchavé vonné esenciálne látky produkované rastlinou. Majú schopnosť ovplyvňovať telesné funkcie organizmu a pôsobiť na našu psychiku a emócie. Vhodne volenými éterickými olejmi docielime bezprostrednú úľavu pri rade problémov, posilníme imunitu a predídeme komplikáciám alebo preventívne zamedzíme priamo vzniku niektorých ochorení.
  • Esenciálne oleje sa pridávajú do kúpeľa, vmasírujú sa do pokožky, priamo sa inhalujú alebo sa rozptyľujú ako vôňa po celej miestnosti. Aromaterapia sa využíva na úľavu od bolesti, starostlivosť o pokožku, zmiernenie napätia a únavy a na posilnenie a oživenie celého tela. Esenciálne oleje dokážu ovplyvňovať náladu odbúravať únavu, zmierňovať nepokoj a podporiť relaxáciu. Pri inhalovaní ovplyvňujú mozog a nervovú sústavu prostredníctvom stimulácie čuchových nervových zakončení.