Výraz vznikol z latinského slova „celulitis“, čo znamená „zápal buniek“. Pomerne výstižný je laický názov „pomarančová koža“, presne charakterizujúci vzhľad kože človeka trpiaceho celulitídou. Alternatívna medicína ju popisuje ako hromadenie odpadových látok v tkanivách. Tieto nečistoty sú vo vačkoch väznené medzi tukovými bunkami a väzivom. V  postihnutých miestach sa tukové bunky spájajú do hroznovitých strapcov, stláčajú cievy a tlačia aj na horné vrstvy kože.


Zhoršené prekrvenie bráni na jednej strane zásobovaniu buniek dôležitými výživnými látkami, na druhej strane sa spomaľuje vylučovanie odpadových látok lymfatickými cestami. V tukových bunkách sa tieto splodiny metabolizmu zadržiavajú, čo má za následok zväčšovanie ich objemu, a to sa napokon prejaví na povrchu kože. Výsledkom sú neestetické preliačeniny a kopčeky pripomínajúce kôru pomaranča.
Pri liečbe celulitídy je potrebné vyzbrojiť sa značnou mierou trpezlivosti. Boj s celulitídou je zložitý a často aj pomerne zdĺhavý proces a môže byť úspešný len pri komplexnom prístupe

starostlivosť o pokožku postihnutou celulitidou

  • sprchové  oleje
    Celulinie, Grep

  • kúpeľové oleje
    Jalovec, Mandarinka

  • Bio masážne a telové oleje Saloos
    Celulinie

Pri liečbe celulitídy je potrebné vyzbrojiť sa značnou mierou trpezlivosti. Boj s celulitídou je zložitý a často aj pomerne zdĺhavý proces a môže byť úspešný len pri komplexnom prístupe.Dôležitá je strava s dostatkom zeleniny, ovocia  a  celozrnných produktov. Vhodné sú aj  jednodenné  očistné pôsty. Pri liečbe celulitídy je dôležitý pitný režim a pravidelný pohyb. Cieľom je rozprúdiť lymfu, aby odvádzala z tela toxíny. Tok lymfy významně podporíme aj masážami. Vhodné sú  masáže nasucho pomocou  rukavice zo sisalu. Výborné sú aj lymfatické masáže.